Back on top
Control your fences from anywhere
Log in to the cloud
We are looking for partners
We are looking for sales offices in the European countries
Contact us

New fences from a Czech producer

New fences from a Czech producer

"We know that the traditional concept of a fence that the customer is used to is functional, but we wanted to do it differently. We were able to grasp the traditional product in a new way. ”With these words, the business owner began to describe the way, in which the new type of electric fence was created and the whole idea of a new product. "During our time on the market, we managed to break through the path in the area where we started, and that is electronic training collars for dogs," he adds.

VNT electronics s. r. o. Was founded by Jiří Novák twenty-one years ago. Under the  brand Dogtrace we sell electronic training aids for dogs in our country and abroad. All ideas as well as the final products are created in the Czech Republic, currently in the new headquarters of VNT electronics in Lanškroun. Thanks to our own development and production, however, we learned how to proceed and create complete device designs ourselves. Thanks to the success of the Dogtrace brand, the company was able to further develop and in recent years focus on the development of fences, thus creating a new Czech brand of fencee energizers, which was launched on the Czech market this year.
We asked Jiří Novák several questions.

What led you to the idea of making fences?

My first thought was born few year ago, when my daughter used to do a horse riding. During the races she needed to ensure the safety of the horses, therefore it was necessary to build a mobile fence for the horses, then I had become more interested in a similar device. Basically, me and my partner Ing. Jan Horák started to deal with the topic of fences ten years ago, in this area we saw potential where our company could go in the future. At that time however we were working on the development of other products.

What was the hardest part of the development?

I wouldn't say the hardest part, but it's very difficult to combine all the inputs and information during the development of any new product, which should eventually create a working whole. Specifically for fences, it was about connecting several levels of development in different areas, where we are talking about Power Management, high-voltage control and many other areas of electronics. We succeeded and I am very satisfied with the product, we created.

What functions does fencee have compared to competition?

At a very affordable prices we offer customers devices with features, that competition has significantly more expensive. Above all the function of safe switching using the on / off button directly on the body of the fence, as well as very bright diodes for good visibility, which help the customer to see, in what condition the fence currently is . The heart of the whole device is a modern line of microprocessors, which monitors and controls all functions and optimal performance of the fence in real time.

What does fencee bring compared to other products?

Naším cílem jsou produkty, které oproti konkurenci přináší zlepšení stávajících funkcí a zajištění bezpečnosti použití. Celkový koncept fencee, který chceme přinést zákazníkům, zahrnuje nová řešení, které nechci v tuto chvíli prozrazovat. Tím, že se pohybujeme dlouhou řadu let v oblasti vývoje elektroniky, chceme naše zkušenosti dále využít. Poskytneme zákazníkům moderní technologie za přijatelnou cenu, které aplikujeme na tradiční produkt, kterým je elektrický ohradník. Máme v plánu projekty například se zoologickými zahradami, kde využívají desítky ohradníků, a je potřeba komplexní řešení a řízení takových zařízení. Během celého procesu jsme spolupracovali se střední zemědělskou školou, kde jsme naše zařízení testovali a sbírali podněty pro jejich další vývoj. Vždy se snažíme se zákazníky na vývoji podílet, protože ve finále jim produkt musí dobře sloužit, od toho se odvíjí jeho další úspěch na trhu.

Vyrábíte si všechno sami?

Ano. Je to i naším cílem, abychom si řídili kvalitu našich výrobků a všech komponentů. Historicky jsme se poučili a víme, že je velmi důležité mít celý proces výroby a vývoje pod kontrolou, abychom jej mohli přímo ovlivňovat. Máme za sebou již vybudování značky Dogtrace, kde vyrábíme elektronické výcvikové pomůcky pro psy a během jejího vývoje jsme načerpali spoustu zkušeností. Dceřiná firma pro nás osazuje desky plošných spojů a zároveň máme velmi dobré znalosti o součástkách a jejich kvalitách. Což nám umožňuje efektivně pracovat již během vývoje produktů.

Prodáváte na českém trhu, nebo i v zahraničí?

S prodejem fencee jsme začali paradoxně nejdříve na zahraničním trhu, kde máme velmi silné partnery. Od začátku tohoto roku byl spuštěn prodej i v Česku. Nástup jara přinesl, jak jsme čekali, zvýšení prodeje a věříme, že tak budeme dále pokračovat. Jsme stále ještě střední firma, žádný nadnárodní kolos, kde jde jen o čísla. Snažíme se tedy v rámci celé firmy o efektivní předání informací a celkové myšlenky ohradníku fencee, aby i naši zaměstnanci ve výrobě věděli, na čem pracují.

Jaké jsou vaše další plány?

Celkově se snažíme směřovat k dalšímu rozvoji všech modelových řad fencee. Jak jsem už uvedl, pracujeme na moderní koncepci pro širší využití v zemědělství a hobby segmentu. Určitě nás budou ovlivňovat podněty našich zákazníků. Vždy se snažíme je brát v úvahu a reagovat na jejich potřeby.

Charakteristika generátorů fencee a jejich použití

Zdroje fencee pracují na úrovni mikroprocesorů pomocí technologie Smart Control, která v reálném čase monitoruje a řídí funkce a výkon celého systému. Tato funkce nám umožňuje efektivně pracovat se vstupním napětím, které převede na nejvyšší možnou účinnost bez zbytečných ztrát. Díky tomu dochází k inteligentní kontrole spotřeby energie celého systému. Což vede k celkovému snížení nákladů na provoz ohrady. Od základních vlastností, jako je vysoká odolnost výrobku, nabízíme funkce pro zvýšenou ochranu zvířat a okolí. Inteligentní elektronika s technologií SafeShock zajistí bezpečné ohrazení a přitom se můžete spolehnout, že zdroje fencee poskytnou maximální výkon.

Zdroje řady fencee mini jsou použitelné pro krátké až středně dlouhé ohrady a především pro citlivější zvířata, jako jsou psi, kočky, koně. Kompaktní moderní konstrukce ohradníku s vypínačem a nejnovější mikroprocesorovou technologií uvnitř nabízí praktické řešení a umožňuje jednoduchou instalaci. LED kontrolka na přední straně signalizuje provoz zdroje i případnou poruchu na ohradníku. Speciálním produktem je fencee mini M02, který je navržený pro krátké ohrady a především jako ochrana proti drobným predátorům, jako jsou kuny, vydry nebo lasice, nebo pro omezení pohybu menších domácích zvířat.

Zdroje fencee power jsou použitelné pro krátké, střední i dlouhé ohrady a jsou vhodné pro menší i větší zvířata jako jsou koně, skot, ovce, koza, drůbež i jako ochrana před zvěří. Kompaktní moderní konstrukce ohradníku s vypínačem a nejnovější mikroprocesorovou technologií uvnitř nabízí praktické řešení a spolehlivě ohlídají jakoukoliv ohradu.

Kombinované zdroje fencee power DUO jsou univerzálně použitelné pro krátké, střední i dlouhé ohrady a jsou vhodné pro citlivější i méně citlivá zvířata, jako jsou koně, skot, ovce, koza, drůbež, i jako ochrana před zvěří nebo drobnými škůdci. Napájení je možné ze sítě 230 V pomocí adaptéru nebo z běžné 12V baterie, použitelné i jako záložní zdroj. LED kontrolky a Bargraf na přední straně generátoru zobrazují provoz zdroje, měří napětí na ohradě a také signalizují případnou poruchu na ohradníku. Automatická optimalizace provozu, možnost přepnutí výkonu i velmi nízká spotřeba jsou další přednosti tohoto generátoru.

Nina Novák, BA (Hons)
VNT electronics s.r.o.

*
*

You hereby grant the consent of VNT electronics sro, with its registered office at Dvorská 605, 563 01 Lanškroun, IČ: 64793826, entered in the public register kept at the Regional Court in Hradec Králové, Section C, Insert 9839 (hereinafter the “Administrator”), No. 101/2000 Coll., on the protection of personal data (hereinafter referred to as the “Personal Data Protection Act”) processed the following personal data: name and surname e-mail any other information that you write in the forms on this website or in the emails sent to the addresses listed on this website The above personal data must be processed in order to prepare an offer or contract, process an order or send a price list. These data will be processed by the Administrator for a period of 1 year.